Zprávy z jara 
Patrik Ardely

1) Ke konci března panovalo krásné počasí, tak jsem si udělal volno a vyrazil na 8 hodin k vodě. Podařilo se mi hezky zahájit sezónu lyscem 91 cm, 14,2 kg. Zabral na boilie Barbarosa těsně před odjezdem, kdy už jsem měl jeden prut sbalený. Petrův zdar.

2) Minulý týden (půlka dubna) jsem vyjel na den a noc k menší vodě. S sebou jsem vzal doma narolované boilie Calypso a Barbarosa zalité stejnojmennými boostery. Zvolil jsem zákrm cca 1 kg mixu těchto boilie podél rákosu u protějšího břehu. A byl to asi zásah do černého, protože jsem za 26 hodin u vody vytáhl na břeh 25 kaprů v rozmezí 50 - 88 cm. 88 cm měli hned 3 kapři. Třikrát jsem si dokonce "užil" double. Užil v uvozovkách, protože jsem byl u vody sám a zdolávat 2 kapry zároveň je pak docela potíž. Vždy po cca 4 hodinách jsem přikrmoval zhruba půl kila boilie, abych kapry udržel v zakrmené oblasti. Domů jsem přijel úplně vyřízený.

3) Na začátku května jsem jel na svůj oblíbený revír ve středu na den a noc. Zakrmil jsem pásem podél rákosu u druhého břehu cca 1 kg boilie Calypso a Mefisto. Po dvou hodinách mi začaly pravidelně chodit záběry. Střídavě na obě příchutě boilie. Vždy po cca 3 hodinách jsem dokrmil dalších asi 50 kuliček. Největší rybou byl kapr 90 cm, 15,2 kg. Celkem se mi na břeh podívalo přes 20 ryb.

4) Takhle to vypadá, když si nalehko vyjedete k vodě na 4 hodiny a nepočítáte s tím, že se trefíte do černého. Zakrmil jsem jen asi 20ti kuličkami boilie Calypso a nahodil oba pruty. Během půl hodiny se rozjel první prut. Ještě při zdolávání i druhý. Za pomocí kamaráda jsme vytáhli obě ryby. Zatímco já jsem ryby měřil a fotil, kamarád mezitím nahodil jeden z prutů zpět do krmného místa. A výsledkem byl okamžitý další záběr, díky kterému se mi sešli na břehu 3 kapři zároveň. Doublů už mám letos několik, ale triple, to už je rarita Jen mě mrzela ta malá podložka, kterou jsem si na rychlo vzal místo velké, kterou standardně vozím.

4) Na konci května mě zlákala předpověď počasí s bouřkami a zataženou oblohou a tak jsem si udělal volno a vyrazil na 12 hodin k vodě. Při odjezdu mě sice bouřka zastihla, ale po příjezdu k rybníku se to umoudřilo a já tak mohl v klidu zakrmit. Zkoušel jsem novou zakrmovací lodičku na dálkové ovládání, kterou jsem si přesně rozvezl i montáže. Na jeden prut jsem zvolil mé oblíbené Calypso, na druhý Karibik. Místo bouřky byla najednou jasná obloha. V tom největším slunci přišel první záběr a na břeh se mi podíval krásně kulatý lysec 75 cm. Jestli takhle poroste dál, tak bude ozdobou této vody. Poté se začala obloha opět zatahovat a přišel druhý záběr. Opět vypasený kapřík, tentokrát šupináč 74 cm. To už pomalu padala tma a na horizontu bylo vidět první blesky. V tom jsem viděl velkou šanci na větší rybu a tak jsem ještě rychle přikrmil oběma druhy boilie (napůlenými a zalitými boosterem dané příchutě) a některé věci už raději odnosil do auta, abych je pak nemusel sušit. Můj odhad dokonale vyšel, protože pověstné ticho před bouří přerušil můj levý hlásič a ryba na druhém konci si pěkně brala z cívky. Chvílemi jsem se i bál, protože blesky nebyly daleko a s prutem v ruce to není zrovna bezpečné Souboj jsem ale vyhrál a na podložce mi ležel šupináč 91 cm. Sotva jsem udělal pár fotek samospouští, rozjel se druhý prut. Tah ryby byl neuvěřitelný, jela si kam chtěla. Po chvíli jsem ji začal konečně zdolávat já. U břehu to bylo nekonečné. Namotal jsem 5 metrů a ryba si je okamžitě vzala zpátky. Takto to trvalo snad 20 minut a já už jsem začal mít myšlenky na osobák. Po podebrání ryby bylo ale vše jinak. Kapr měl totiž háček zaseknutý ve spodní ploutvi, zřejmě jak na krmném místě luxoval návnadu. Trochu počátečního zklamání vystřídala radost, protože i tak byl kapr pěkný - 83 cm. Ještě na něm byly vidět šrámy po tření. Bouřka nakonec ustoupila za kopec a nespadla ani kapka. Bohužel přišel také konec denní doby lovu a tak jsem spokojeně pobalil a odjel se domů vyspat. Boilie opět šlapalo na jedničku.